DLACZEGO MARKIZA JEST LEPSZA, NIŻ ZADASZENIE DREWNIANE?

Wiele osób przed zaaranżowaniem tarasu zastanawia się czy powinni kupić sobie markizę czy też może wykonać drewniane zadaszenie tarasu.

Oczywiście wszystko zależy od tego kto czego oczekuje, aczkolwiek dla mnie wybór jest oczywisty. Kupując do swojego domu markizę poczynimy inwestycję nie tylko praktyczną, ale zarówno piękną i zdobiącą nasz dom, taras i ogród. Główną zaletą markizy jest fakt, że możemy jej używać wówczas gdy tego potrzebujemy. W każdej chwili możemy ją rozłożyć lub zwinąć, czego nie możemy uczynić przy zadaszeniu na stałe. W szare i mało słoneczne dni stałe zadaszenie sprawia, że w domu mamy ciemno i atmosfera jest jeszcze bardziej przytłaczająca, przy markizie nie ma tego problemu bo w takiej sytuacji jest ona zwinięta.

Rozłożona markiza to idealna osłona przeciwsłoneczna (tkaniny markizowe nie przepuszczają promieni słonecznych i UV), a także przy odpowiednim kącie pochylenia przeciwdeszczowa. Różnorodność kolorów tkanin, kolorów konstrukcji oraz wariantów wizualnych markiz jest tak duża, że dobrze skomponowana markiza doda uroku i ozdobi nasz dom, będąc lekką konstrukcją, a nie przytłaczającą i ciemną  drewnianą budowlą.

Żeby być szczerym trzeba wspomnieć też o wadach, a raczej o wadzie bo znajduje tylko jedną. Wiatr. W przypadku silnego wiatru markizę należy zwinąć, natomiast domek drewniany stoi nienaruszony. Jednakże kiedy silnie wieje raczej nie korzystamy z tarasu i dworu, więc nie ma tu problemu. Ale jeśli świeci słońce i jest duży wiatr wówczas przydałoby się markizę rozwinąć. Jest to także możliwe – przy zakupie specjalnych stóp zabezpieczających przed wiatrem możliwość użytkowania markizy przy wietrze jest dużo większa wówczas.

Last modified onśroda, 23 marzec 2016 22:51

Related items

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

 Salon sprzedaży

ul. Rzgowska 100

93-153 Łódź 

791 655 338, 607 046 161

biuro@twojamarkiza.pl

Czynne:
pon - pt: 9:00 - 17:00

logo1