CZY MOŻNA MONTOWAĆ MARKIZĘ NA OCIEPLONEJ ŚCIANIE?

Wiele osób chcących kupić markizę zadaję sobie pytanie czy tak dużą i ciężką konstrukcję można zamontować na ścianie z ociepleniem. Odpowiedź na to pytanie zdecydowanie brzmi TAK.

Grubość ocieplenia (styropian lub wełna) stosowana w dzisiejszym budownictwie mieszkaniowym to najczęściej od 10 do 15 cm. Taka grubość ocieplenia występuje w przypadku około 70% naszych klientów. Ocieplenie tej grubości nie stanowi najmniejszego problemu przy zamontowaniu nawet naprawdę dużej i ciężkiej markizy. W przypadku, gdy grubość ocieplania oscyluje w granicach wspomnianych wyżej 10-15 cm, stosujemy w celu wypełnienia tego dystansu specjalne tuleje z twardego PCV.

Tuleje mają średnicę fi 50 mm i są docinane na miejscu montażu na grubość ocieplenia i tynku. Warto nadmienić, że przy ładnie zrobionej elewacji, po tak przeprowadzonym montażu markizy nie ma żadnego śladu i uszczerbku na elewacji. Wszystko jest wykonane ładnie i estetycznie. Same wsporniki są przymocowane do ściany za pomocą docinanych prętów gwintowanych fi 12 wklejanych na chemię, czyli żywicę strukturalną (tylko renomowanych producentów). Cały schemat poglądowy markizy opartej o belkę kwadratową  przy ocieplonej ścianie możemy obejrzeć poniżej:

W sytuacjach kiedy mamy do czynienia z większym ociepleniem, takim w granicach od 15 do 30 cm najczęściej stosujemy specjalne dystanse w postaci kostek aluminiowych wykonanych specjalnie pod pasujące wsporniki montażowe markizy. Dystanse aluminiowe oraz wklejone pręty gwintowane pozwalają nam zawiesić markizę z tak dużym ociepleniem nawet o wadze 150 kg

Warto nadmienić jednak, że jeśli ktoś jest na etapie budowy domu i przewiduję w przyszłości zamontowanie markizy, a chce zastosować duże ocieplenie, może i powinien zamontować wsporniki przed wykonaniem ocieplenia. Wówczas montaż jest pewniejszy i bardziej trwały. (warto!!).

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

 Salon sprzedaży

ul. Rzgowska 100

93-153 Łódź 

791 655 338, 607 046 161

biuro@twojamarkiza.pl

Czynne:
pon - pt: 9:00 - 17:00

logo1